Suplementy na menopauzę

MENOVIS

Menovis z dodatkiem steroli roślinnych. Doskonale łagodzi objawy menopauzy.

Składniki: wyciąg z korzenia Shatavari (Asparagus racemosus), wyciąg z korzenia żeń-szenia syberyjskiego (Eleutherococcus senticosus, 0,8% eleuterozydów), wyciąg z nasion kozieradki pospolitej (Trigonella foenum-graecum, 25% saponin), wyciąg z ziela drapacza lekarskiego (Cnicus benedictus L.), wyciąg z korzenia dzięgla chińskiego (Angelica sinensis), wyciąg z ziela dziurawca zwyczajnego (Hypericum perforatum L., 0,3% hiperycyny), wyciąg z liści i kwiatów czerwonej koniczyny (Trifolium pratense L., 8% izoflawonów), wyciąg z szyszek chmielu (Humulus lupulus L.), kwas L-askorbinowy, fumaran żelaza (II), D-alfa-tokoferol, wyciąg z ziela niepokalanka pospolitego (Vitex agnus-castus L.),

Solgar MenoPrime

MenoPrime to kompleksowe wsparcie ciała i umysłu kobiet w okresie menopauzy. Suplement diety firmy Solgar zawiera przebadany klinicznie ekstrakt ze znamion słupków kwiatów szafranu (Crocus sativus) – affron®.

BICAPS MENOFEM

Bicaps MenoFEM to suplement diety zawierający wyłącznie składniki aktywne, bez sztucznych dodatków w postaci wypełniaczy, barwników i konserwantów

PANASEUS Menopauza

Panaseus Menopauza to produkt, który powstał z myślą o dojrzałych kobietach, które potrzebują wsparcia w tym nierzadko trudnym okresie życia.

Now Foods Menopause Support

NOW® Menopause Support zalecił potencje kluczowych składników, które, jak wykazano, wspierają zdrową reakcję na naturalne zmiany zachodzące w okresie menopauzy. Ta mieszanka zawiera standaryzowane ekstrakty ziołowe i inne składniki odżywcze, które razem tworzą naprawdę dobrze zbilansowany produkt dla kobiet.

Suplementy na menopauzę – co warto wiedzieć na ten temat?

Wiele pacjentek w pewnym wieku decyduje się na poszukiwanie suplementów na menopauzę. Wybór z pewnością nie należy do najłatwiejszych- należy bowiem zwracać uwagę na wiele produktów, które cieszą się dużą popularnością. Jakie objawy menopauzy możemy wyróżnić? Co jest lepszym rozwiązaniem – lek czy suplement na menopauzę? Jakie składniki powinny posiadać środki na menopauzę? Jeśli szukasz odpowiedzi na te pytania, serdecznie zapraszamy do zapoznania się z poniższym artykułem, który z pewnością rozwieje wszelkie wątpliwości naszych czytelników.

Jakie objawy menopauzy możemy wyróżnić?

Zanim rozpoczniemy jakiekolwiek rozważania na temat suplementów na menopauzę, w pierwszej kolejności skupimy się na samej menopauzie. Przede wszystkim nie jest to choroba, a jedynie przemiana fizjologiczna, która jest związana ze starzeniem się. Co to oznacza z praktycznego punktu widzenia? Otóż kobieta jest całkowicie zdrowa i przechodzi przez kolejny etap życia. Jako ciekawostkę warto wspomnieć, że menopauza posiada uzasadnienie ewolucyjne. Nie jest niespodzianką, że kobiety stan menopauzy przechodzą w bardzo zróżnicowany sposób. Najczęściej pojawiającymi się objawami są wahania nastroju, ograniczona koncentracja, nocne wybudzania, nerwowość, bezsenność, stany depresyjne, płaczliwość. Powszechne jest również obniżone zainteresowanie obcowaniem płciowym. 

Kobietom podczas przechodzenia menopauzy niejednokrotnie dokuczają takie dolegliwości, jak chociażby:

  • problem z trzymaniem moczu (nie tylko podczas wysiłku, ale również w codziennych sytuacjach)
  • kołatanie serca
  • suchość pochwy wywołuje uczucie bólu podczas uprawiania miłości
  • suchość skóry

Niestety trudne do zniesienia są napływy ciepła, które wiążą się z dużą ilością potu. Niepokojące mogą okazać się bóle, sztywność stawów. Co ciekawe, problematyczna jest również zwiększająca się waga. Niekiedy zauważalne jest podwyższone ciśnienie, jak również wyższy poziom cukru. W sytuacji, gdy część ze wcześniej wspomnianych objawów utrzymuje się przez długi okres czasu, wówczas należy skontaktować się z ginekologiem, dermatologiem bądź urologiem. Menopauza niejednokrotnie wiąże się z koniecznością zintensyfikowania aktywności fizycznej, jak również dopasowania posiłków do zapotrzebowania.

Co jest lepszym rozwiązaniem – lek czy suplement na menopauzę?

Niejednokrotnie dochodzi do sytuacji, w której menopauza wiąże się z silnymi potami. W takich sytuacjach niezbędne jest odwiedzenie apteki. Warto porozmawiać ze specjalistą. Należy jednak mieć świadomość tego, że prawdopodobnie naszym oczom ukażą się zróżnicowane opakowania w różnych kolorach. Wybór będzie niezwykle problematyczny. W praktyce bardzo często preparaty na menopauzę to suplementy diety, zdarzają się jednak również leki. Na pierwszy rzut oka różnice pomiędzy nimi mogą być niezauważalne. Okazuje się jednak, że leki dopuszczone do obrotu w naszym kraju rejestrowane są przez odpowiedni urząd. Co więcej, ich skuteczność została udowodniona w badaniach klinicznych. Klient może również mieć pewność co do wysokiej jakości i regularnego ich sprawdzania. Niektóre leki wymagają recepty, nie zmienia to jednak faktu, że część z nich można otrzymać niemalże od ręki.

Jeśli chodzi o suplementy na menopauzę, to tylko na pozór przypominają leki. W praktyce różnią się one pod wieloma aspektami. Przede wszystkim ich rejestracja jest znacznie mniej problematyczna, jednocześnie nie są one kontrolowane w takim stopniu, jak leki. W tabletce suplementu diety znajdują się składniki pokarmowe, czyli to co dostarczamy podczas spożywania posiłków. Oczywiście nie zmienia to jednak faktu, że suplementy na menopauzę mogą okazać się bardzo skuteczne. 

Jakie składniki powinny posiadać środki na menopauzę?

Wiele osób zastanawia się, jakie suplementy na menopauzę mogą okazać się skuteczne, jeśli chodzi o łagodzenie objawów, które w sposób szczególny są uciążliwe. Medycyna chińska zaleca stosowanie korzenia dzięgla chińskiego. Pomimo tego, że część badań nie potwierdza, jakoby środki te miałyby mieć znaczący wpływ na kobiety w tym trudnym okresie, to jednak nadal wiele zalecanych suplementów posiada je w swoim składzie. Alternatywnym rozwiązaniem jest traganek, czyli następna roślina pochodząca z Azji. Jest to typowy adaptogen, czyli roślina wspierająca. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że traganek wywiera pozytywny wpływ na układ immunologiczny. Zwiększa się też odporność na stres nie tylko psychiczny, ale również ten fizyczny.

Cenną grupą suplementów na menopauzę są również produkty ziołowe, które mają działanie uspokajające. Intensywne zmiany hormonalne wiążą się z regularnymi wahaniami nastroju. Typowym przykładem jest poddenerwowanie, problemy ze snem, ogólne rozróżnienie- jest to związane ze stanami wzmożonego napięcia.

Często spotykany jest również korzeń kozłka lekarskiego, melisa lekarska, lawenda, chmiel. Jest to świetny wybór w okresie przekwitania kobiet. Umożliwiają tworzenie naparów ziołowych, które mają dobry wpływ na organizm w tym trudnym okresie.